Geneabook - program przeznaczony do generowania ksiąg rodzinnych w postaci raportów narracyjnych. Jest to w pełni polska aplikacja, wobec czego doskonale radzi sobie z odmianą przez przypadki i dzięki temu prawidłowo formułuje treści. Poradzi sobie z każdym imieniem i nazwiskiem dzięki wbudowanej bazie danych, a oprócz tego - nowość na polskim rynku - posiada słownik użytkownika, w którym możemy sami wpisać rzadziej występujące słowa. Praca programu polega na odpowiednim przetwarzaniu pliku gedcom, który otrzymamy z większości aplikacji (także tych darmowych) służących do tworzenia drzew genealogicznych. Z racji, że pliki te zwykle nieznacznie się różnią, jako autor podchodzę indywidualnie do każdego zamówienia i omawiam z klientem dane, które powinny znaleźć się w raporcie (usługa wliczona w cenę programu).

Program potrafi generować księgi rodzinne w następujących formatach:
RTF (Rich Text Format) - dzięki niemu otrzymamy bardzo ładne i przejrzyste książeczki zawierające wybrane informacje i zdjęcia naszych krewnych. Będą one gotowe do druku, lub do dalszej edycji w praktycznie każdym z do tego celu przeznaczonych programów. Tak przygotowaną wersję można także zapisać jako plik PDF i przesłać opisanym tam osobom na adres e-mail.
HTML (Hyper Text Markup Language) - strona internetowa gotowa do umieszczenia w internecie i pochwalenia się swoją pracą większej ilości osób.
TXT (Text file) - idealny do szybkiego zespolenia informacji i np. przesłania jej osobie pytającej o nasze zbiory.

Zobacz także:
- Wersja demonstracyjna programu Geneabook
- Przykładowy raport
- Instrukcja dodawania indeksu osób w raporcie RTF
- Eksportowanie do pliku GEDCOM z PAFa i innych programów genealogicznych

Tutaj kupisz pełną wersję programu!